Dubová kůra

Kód: C29-238/100
Neohodnoceno
od 41,80 Kč / ks od 36,35 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Dubová kůra se v lidovém léčitelství používá vnitřně ve formě odvaru při zánětech žaludku a střev a při průjmu. Zevně může odvar z dubové kůry sloužit jako kloktadlo při zánětech v dutině ústní a hrtanu, dále k přípravě koupelí při omrzlinách, popáleninách, hemeroidech a při pocení nohou. 

Detailní informace

Hmotnost: 1 kg
Na dotaz | C29-238/1 K
161,70 Kč / ks
140,61 Kč bez DPH
Hmotnost: 250 g
Na dotaz | C29-238/250
68,20 Kč / ks
59,30 Kč bez DPH
Hmotnost: 100 g
Skladem (3 ks) | C29-238/100
41,80 Kč / ks
36,35 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Dubová kůra působí svíravě a protizánětlivě, brání průniku nákazy z trávicího ústrojído močových cest a pohlavních orgánů. Kůra i listy dubu patří mezi nejlepší rostlinné léky na rány zásluhou silně stahujícího účinku. Zevně se odvary z dubové kůry osvědčily do sedacích koupelí při hemoroidech, kde se příznivě projevuje i jejich schopnost zastavovat krvácení. Dobře rozvařená kůra nebo spařené listy se přikládají na špatně se hojící rány, vředy, praskliny, křečové žíly a chronické otoky lymfatických uzlin. Silný odvar slouží také k vyplachování při zánětech ústní dutiny, k masírování a natírání dásní při parodontóze (spolu s přesličkou), do koupelí při nadměrné potivosti nohou a na omývání nebo na obklady při zánětech očí. Jiný způsob vnějšího použití dubové kůry je zasypávání otevřených ran práškem z jemně umleté kůry. Při vnitřním použití se čaj z dubové kůry a listů uplatňuje při některých ženských chorobách, zvláště při silné menstruaci a bělotoku. Dub se také doporučuje do čajových směsí na léčení lupénky.

Použití Dubu

Dubová kůra se užívá zejména při průjmech a při zánětech trávicího ústrojí. Zevně lze dubové kůry použít při hemeroidech, otocích, kožních zánětech, na slabší popáleniny nebo naopak omrzliny  ataké jako prostředek zmírňující pocení nohou. Kloktání dubové kůry pomáhá při zánětech ústní dutiny nebo hrtanu. Čaj z kůry a listů je velmi dobrý při otravách žaludku, například houbami nebo masem. 

Příprava Dubu

Dubová kůra se podává ve formě odvaru - 1 čajová lžička drcené kůry na 1/4 l šálek vody, povařit 8 minut a ihned slít. Užívá se 2 - 3x denně. Ve formě prášku - 5x denně na špičku nože. Pro zevní použití se připravuje odvar silnější nežli pro použití vnitřní. 

Dávejte si pozor!

I když je dubová kůra v malých dávkách neškodná, při předávkování může vyvolat zvracení, proto se vnitřně musí užívat opatrně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: