Arnika květ

Kód: A12/51
Neohodnoceno
od 98 Kč / ks od 85,22 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Účinné látky arniky nebo-li prhy horské působí dezinfekčně, protizánětlivě a hojivě. V lidovém léčitelství má arnika pověst všeléku a používá se zevně na rány, bércové vředy a proti revmatickým bolestem. Největší hodnotou arniky je její mimořádná schopnost uvolňovat krevní sraženiny, proto její využití je na pohmožděniny, zmodralé krevní podlitiny. Čím dříve po úrazu prhu přiložíme, tím více pomáhá, ale dokáže rozehnat i starší krevní sraženiny.

Detailní informace

Hmotnost: 1 kg
Objednáno | A12/1 K2
1 297 Kč / ks
1 127,83 Kč bez DPH
Hmotnost: 250 g
Skladem (2 ks) | A12/251
370 Kč / ks
321,74 Kč bez DPH
Hmotnost: 50 g
Objednáno | A12/51
98 Kč / ks
85,22 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Arnika výborně pomáhá při svalových bolestech, přikládáme ji na natržené svaly a vykloubeniny, otoky, záněty kostí a na končetiny ochrnuté po mrtvici. Prha chlumní má prvotřídní dezinfekční účinky, takže ji můžeme omývat rány i kloktat. Při vnitřním použití podporuje arnika tvorbu krve, proto je vhodná při chudokrevnosti. Arnika má schopnost rozšiřovat cévy, zlepšuje krevní oběh, čímž pomáhá při křečových žilách, kornatění cév a revmatických chorobách. Arniky se užívá i při degeneraci srdečního svalu, srdečních křečích, při arterioskleróze, bolestech a záchvatech anginy pectoris. Vhodná je arnika na uvolnění žaludečních křečí, při svalové bolesti a slabosti, brnění končetin a tehdy, když se člověk celkově cítí jako „polámaný“. Kvůli neobyčejně silným léčebným účinkům prhy chlumní je třeba dávat pozor a nepřekračovat uvedené dávkování. Příliš koncentrovaný roztok při vnějším použití dráždí a „pálí“ pokožku, vnitřně může překročení způsobit závratě až bezvědomí, u zvláště citlivých jedinců mohou i doporučené dávky vyvolat alergické reakce. 

Použití Arniky

Arnika se užívá zevně na hojení modřin, při revmatických potížích svalů a kloubů, on

Příprava Arniky

Vhodná k zevnímu použití ve formě nálevu. Na 0,2 l vroucí vody potřebujeme 1 kávovou lžičku bylinky, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se 2 – 3x denně. Po scezení a vychladnutí přikládáme na postižená místa a několikrát denně vyměňujeme.

emocněních povrchových cév, zanícených bodnutí hmyzem. Vlažný nálev pužijeme ke kloktání a potírání dásní a míst postižených záněty v ústní dutině

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: