Bobkový list - vavřín tot.

Kód: 301/100
Neohodnoceno
od 40 Kč / ks od 34,78 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Bobkový list je sušený list vavřínu ušlechtilého používaný zejména jako koření. Původem je pravděpodobně z Malé Asie, dnes je vavřín pěstován v celém Středomoří. Jedním z největších producentů je Turecko.

Detailní informace

Hmotnost: 1 kg
Momentálně nedostupné | 301/1 K
134 Kč / ks
116,52 Kč bez DPH
Hmotnost: 250 g
Momentálně nedostupné | 301/250
58 Kč / ks
50,43 Kč bez DPH
Hmotnost: 100 g
Skladem | 301/100
40 Kč / ks
34,78 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Bobkový list a léčitelství

Bobkový list, který je listem vavřínu ušlechtilého, pochází pravděpodobně z Malé Asie a dodnes je hojně pěstován ve Středomoří. Jeho vůně a chuť je silně aromatická, a právě proto se používá nejen jako koření, ale také v léčitelství.
Tradičně se používal odvar z bobkového listu, který podporoval trávení či ve formě obkladů na bolavé svaly. Přimíchat si můžete i olej s bobkovým listem do koupele. Na bolestivé klouby platí rozdrcené listy spolu s olivovým olejem, tato směs se následně aplikuje na bolavé místo.

Zlepšuje paměť a trávení

Bobkový list působí lehce sedativně, úžasně však podporuje trávení a má i protizánětlivý účinek. Účinně snižuje krevní cukr a je vhodný jako doplněk léčby diabetiků. Možná to bude znít překvapivě, ale odvar z bobkového listu zbystřuje paměť, prohlubuje myšlení a soustředění a nastoluje klidný spánek. To vše získáte z několika nenápadných lístků, které jste až doposud považovaly jen za koření. Používá se rovněž k vyčištění těla.

Uklidní Vás během 10 minut

Obsahuje totiž éterické oleje, především eukalypt, který uvolňuje dýchací cesty a snižuje napětí. Působí také protizánětlivě a snižuje riziko epileptických záchvatů. A jak těchto účinků dosáhnete? Stačí doma zapálit pár lístků a za necelých deset minut už ucítíte jejich blahodárný vliv na vaše tělo i mysl!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: