Vzhledem k výraznému navýšení objednávek může ze strany přepravců docházet k prodloužení doby doručení. Děkujeme za pochopení.

7x nic o rýmě a tipy jak se rýmy zaručeně zbavit!

Rýmička je zlo!

Otravná nemoc, která nám dokáže dokonale pokazit celý týden.

Znáte chlapské rýmičky a ty, které chytnete, když se vám nechce do práce?  Těch se zbavíte celkem snadno, stačí vnitřní přesvědčení. Ale co když vás skolí opravdová rýma? 

disease-4392136_640

Sedm malých velkých nic, podle kterých ji poznáte:

1. Nic nevidíte, protože Vám teče z očí.

2. Nic neslyšíte, protože máte zalehlé uši.

3. Nic nejíte, protože ani nevíte, jak co chutná.

4. Nic necítíte, protože máte ucpaný nos.

5. Nic neděláte, protože máte ruce plné kapesníků.

6. Nic neříkáte, protože máte rozedřený nos a nechcete nadávat, jak příšerně to pálí.

7. Nic nechcete, protože toho všeho máte plné zuby.

Jak se rychle a pohodlně rozloučit s rýmou? Nemáte doma v květináči rýmovník? Nevadí, jsou i jiné způsoby, jak vyhnat rýmu z těla.

Hoďte nožky a lokty do teplé lázně, nebo ještě lépe, naložte se s bylinkami do vany!

Teplá lázeň pomůže uvolnit celé tělo a pomůže vám tak se zbavit virů, které s sebou rýma nosí. Výborně může pomoci lázeň z levandule, tělo zklidní a pomůže vám načerpat nové síly. Nezapomeňte se pak rychle zabalit do peřin, aby se vám teplo z lázně ještě dlouho vydrželo. 

Céčko v boji s rýmou není žádné béčko. Dopřejte si dávku vitamínu C a uvidíte, bude líp! 

Neříkáme, že vitamín C je všelék, ale jisté zásluhy pro tělo a bojem s infekcemi určitě má.  Pomáhá při hojení, dodává potřebnou energii a podporuje tvorbu tkání. A už jen to by mohlo pomoci. C jako citron, pozor změna! Není céčkový král. Nemusíte tedy kysele žvýkat citróny, jídelníček při nachlazení může být veselejší.

173901-2_rakytnikove-s-medem174156-2_sipkove-s-vitaminem-c

Velké množství céčka obsahují žluté papriky, kapusta, brokolice a kiwi. V neposlední řadě má vysoký obsah vitamínu c i papája a navíc je velmi chutná. Smlsnout si můžete i na jahodách, ty ho mají taky dost. 

Hodně pijte, propláchnete vypláchnete škodliviny z těla. 

Chvilku se pravda budete cítit jako průtokáč, ale věřte, že to zabere. Dostatečné množství tekutin při jakékoli nemoci je jeden z nejdůležitějších momentů, jak tělu od slabosti pomoci. Své tělo si vlastně propláchnete a všechno špatné vypluje ven. Všichni víme, že dospělý člověk by měl vypít denně asi 2 -2,5 litru tekutin. A při nemoci ještě více. Vyvarujte se však černého čaje, ani káva se nepočítá a alkohol taky ne. I když jedna zdravotní někdy neublíží.. Výborný je zelený čaj a neslazená minerálka.

Skvělou variantou může být čaj z ovoce s echinaceou, nebo výstižně nazvaný bylinkový čaj proti rýmě Hepčík.

173661-1_2166-ovocny-caj-s-echinaceou172887-1_hepcik-s-echinaceou

Zapomeňte, že ještě něco musíte a pořádně si odpočiňte.

Zavřete se doma, děti dejte na prázdniny, nechte si navařit a pak si pořádně zdřímněte. Tělo potřebuje energii i při zdánlivě banálním boji s nachlazením. Pokud jste stále nervózní, že něco nestihnete a budete toho mít hodně, dejte si meduňkový čaj. Příjemně Vás zklidní, odpočinete si a pak podáte překvapivý výsledek za poloviční čas. 

Ale na co nesmíte zapomenout je zázvor, zázračný kořen na vymítání rýmy! Z čerstvého zázvoru si můžete připravit čaj, použít můžete i sušený zázvor a přidat jej i do jídla a nebo si  jako léčebný doplněk můžete vychutnat zázvorové bonbóny.

180225-1_zazvor174342-2_zazvorove-s-pomerancovou-prichuti

 

Čáry máry fuk, ať je rýma pryč! Držíme palce :)