Andělika plod

Kód: F72/252
Neohodnoceno
od 164 Kč / ks od 142,61 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Plody anděliky příznivě ovlivňují sekreci žaludečních šťáv, podporuje trávení a uvolňuje křeče. Andělika je účinná při střevních kolikách, gastritidách a průjmech. Má i vliv posilující, tonizující, povzbuzuje nervovou činnost, doporučuje se před těžkým, namáhavým dnem, například před zkouškou, vystoupením nebo důležitou poradou, když potřebujeme být v duševní i tělesné pohodě.

Detailní informace

Hmotnost: 1 kg
Na dotaz | F72/1 K2
1 145 Kč / ks
995,65 Kč bez DPH
Hmotnost: 250 g
Skladem (4 ks) | F72/251
327 Kč / ks
284,35 Kč bez DPH
Hmotnost: 100 g
Na dotaz | F72/252
164 Kč / ks
142,61 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

V lidovém léčitelství se andělika používá vnitřně v nálevu jako prostředek při nemocech trávicí trubice, při nechutenství, při nedostatečné tvorbě žaludečních šťáv a zvýšeném vylučování žluče. Zpravidla se užívá v kombinaci s jinými žaludečními prostředky. Andělika usnadňuje odkašlávání, má močopudné a potopudné účinky, čistí krev a ulevuje přinadýmání. Též se doporučuje při revmatismu a poruchách menstruace. Anděliku můžeme použít také na uklidnění a posílení nervové soustavy i celého organismu, prospívá migréně. Zevně je andělika vhodná při zhmožděninách, bércových vředech a spáleninách. Též se dobře osvědčuje ve formě kloktadla při zánětech ústní dutiny. V homeopatii se podává na zažívací poruchy, katary dýchacích cest a nervové obtíže. Značné množství anděliky se dnes spotřebuje k izolaci silice, která se používá při výrobě likérů, zubních past a v parfumérii.

Použití Anděliky

Andělika se vnitřně ve formě nálevu užívá při zažívacích potížích jako jsou špatné trávení, křeče žaludku, pocity plnosti a nadýmání. Stimuluje chuť k jídlu. Pozitivně působí při nervovém vyčerpání, hysterii a nespavosti. Účinným prostředkem je rovněž při infekcích dýchacích cest nebo zápalu plic, kdy napomáhá vykašlávání hlenů.

Tlumí menstruační bolesti, reguluje činnost žláz s vnitřní sekrecí, potlačuje migrenózní příznaky vč. závratí a jiskření před očima, zpevňuje cévní stěny, chrání sliznice dýchacích cest a stimuluje práci srdce. V zažívacím traktu působí spasmolyticky, tlumí nadýmání při poruchách činnosti slinivky břišní a pomáhá likvidovat kvasný nebo hnilobný proces při dyspepsii. Uklidňuje vegetativní potíže známé jako žaludeční či střevní neuróza. Tlumí vliv stresu na fyziologické funkce. Má účinek protirevmatický.

Příprava Anděliky

Nálev, čaj - 1 lžičku anděliky přelijeme 0,25 l vroucí vody, necháme 30 minut louhovat, poté scedíme. Užívá se obvykle 2-3x denně. Příznivě působí při posilující koupeli - použijeme 200 g plodů anděliky na koupel. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: