Čekanka kořen jemně mletý

Kód: 1387
Neohodnoceno
539 Kč / balení 468,70 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Kořen čekanky povzbuzuje chuť k jídlu a působí mírně žlučopudně. Čekanka čistí krev, játra, slezinu a ledviny. Je mírně močopudná a trochu projímavá, zároveň vyplavuje z organismu přebytečnou žluč, při otravách jater působí jako protijed. Zevně lze použít odvar z čekanky jako obklad na bolavé klouby a při některých ekzémech, kožních vyrážkách a vředech. Pražením se z kořene získává náhražka kávy - cikorka.    

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čekankový kořen podporuje látkovou výměnu, užívá se při žlučových kaméncích, zánětech močových cest, při ledvinových kaméncích a při nechutenství a zácpě. Dle J.A.Zentricha léčí záněty zažívacího ústrojí, zlepšuje činnost srdce, příznivě působí na funkci jater a žlučníku. Zevně lze čekanku aplikovat při očních zánětech (užívá se výhradně květ) nebo na zanícené či opuchlé klouby. V trávícím ústrojí působí protizánětlivě, podporuje činnost celé trávicí soustavy a používá se jako doplněk do čajových směsí při cukrovce. Doporučuje se i lidem, kteří mají velmi citlivý žaludek nebo trpí žaludečními vředy. Působí také proti častému nočnímu buzení. Nápoje z čekanky jsou povzbudivým prostředkem k trávení většího množství jednotvárné potravy. Čekanka je úplně neškodná, lze ji užívat v obvyklém dávkování ve směsích i samostatně a dlouhodobě. Homeopatické přípravky se podávají při špatném trávení.

Použití Čekanky

Kořen čekanky se používá pro zvýšení chuti k jídlu i jako mírné projímadlo při zácpě. Odvarem z kořene čekanky se dají neutralizovat nevýhodné efekty kávy, nervozita a nespavost. Pozitivně působí při léčbě žloutenky i v léčbě nemocí sleziny. 

Užívá se 2x denně, ráno a večer.

Doplňkové parametry

Kategorie: Suroviny kapsle
Hmotnost: 1 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: